Služby - co vám můžeme nabídnout?

Firemní areály

Výsadby u firemních areálů, hospodářských objektů, reprezentační části objektů, protihlukové a protiprašné stěny atd.

Ukázky projektů: 1 | 2 | 3

Školní areály

Realizace a výsadby okolo sportovních areálů, malé botanické zahrady (k rostlinám jsou přiřazeny jmenovky), vonné a smyslové zahrady, vše pro příjemné prostředí žáků či studentů a návštěvníků těchto areálů.

Ukázky projektů: 1

Rodinné zahrady

Předpokladem krásné rodinné zahrady je myšlenka a následný projekt, podklady vychází ze zápisu rodinného domu či parcely v katastru nebo jiného stavebního zápisu či projektu. Nedílnou součástí zpracování projektu jsou konzultace a poradenství. Výsledkem je projekt a jeho následná realizace. Prvkem rodinné zahrady může být cokoliv, od odpočívadla či pergoly, přes vodní svět (koupací přírodní jezírka, potůčky, vodopády), bylinkové a trvalkové partie, až po vzrostlé listnaté a jehličnaté stromy a keře. Důležitá a nepostradatelná je především travnatá plocha. Dále pak technické prvky jakými mohou být např. umělé zavlažovací systémy celých zahrad a mnoho dalších ...

Rodinná zahrada se mění dle svého stáří, ročního období a hlavně barevností kultivarů a tvary rostlin.

Ukázky projektů: 1 | 2 | 3 | 4

Japonské zahrady

V dnešní době velmi žádané a zajímavé japonské zahrady asijského typu, doplňují malé kouty zahrad a zátiší. Hlavními prvky mohou být bonsaje, voda, písek (většinou ve formě ornamentů), zakrslé borovičky, bambusy a různé bambusové doplňky. Japonské zahrady bývají často doplněny plastikami nebo soudobými kamennými pagodami a lucernami.

Ukázky projektů: 1

Jezírka

Okrasná jezírka – plní vesměs okrasnou funkci a jsou doplněna vodními rostlinami, okrasnými rybami a jejich součástí může být i voda tekoucí. Například lekníny dokáží během své sezóny nakvést 35krát, a tak vodní hladinu zaplavit spousty květů od června až po říjen. Žádná jiná rostlina Vám nebude kvést v zahradě tak dlouho.

Koupací se samočisticí funkcí – tato jezera plní funkci okrasných, ale s možností koupaní. Čistící funkci zde plní přirozená rostlinná čistírna (kořenová) s možností připojení k vnější filtraci a to vše bez chemických přípravků, ideální pro alergiky (údržba vesměs není, a hlavně nehyzdí zahradu modrý nátěr koupacích bazénů).

Vodoteče, vodopády – není co více dodávat, pohyb vody v zahradě s doplňkem dopadající vody na kameny navozují příjemné pocity.

Ukázky projektů: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Travní koberce

Pokládání travních koberců, v pásech. Trávník je položen tak, jako by tam již léta byl. Podmínkou je zajištění dobré závlahy.

Ukázky projektů: 1

Výsadby vzrostlých stromů

Provádíme výsadby nepříliš obvyklých velikostí stromů za pomoci těžké techniky.

Umělé závlahy

Realizace závlahových systému značky HUNTER a NELSON, vše včetně počítačových komponentů, meteorologické stanice, kapkové závlahy, rosiče, rozprašovače, filtrace a mnoha dalších.

Ukázky projektů: 1

Arboristické práce

Ošetření vzrostlých stromů pomocí stromolezeckých technik (velmi šetrné jak ke stromům samotným, tak samotnému okolí pod stromy), kácení stromů i ve velmi stížených podmínkách, včetně rizikového kácení s ohledy na majetek.